De Technologie opleidingen van Fontys (Techniek, Toegepaste Natuurwetenschappen, Technische Bedrijfskunde en Technische Lerarenopleidingen) verhuisden van de Eindhovense campus Rachelsmolen naar de campus waar ook de TU/e gehuisvest is.
Fontys Hogescholen
Van lab-gebouw naar flexibel onderwijs- en onderzoeksgebouw
Adres:
De Rondom 1, Eindhoven
De vernieuwbouw richt zich op het realiseren van een flexibel onderwijsgebouw, dat een grote diversiteit aan onderwijsconcepten en onderwijsvormen kan faciliteren. Het nieuwe gebouw met een oppervlakte van 33.000 m2 BVO biedt ruimte aan het toenemende aantal studenten en medewerkers.
Het ontwerp van EGM architecten geeft het oorspronkelijk sobere, doelmatige gebouw een duidelijk herkenbare en geheel eigen identiteit. De architectonische ingrepen brengen verborgen kwaliteiten aan het licht die de volle potentie van het gebouw laten zien. Meest in het oog springend is het nieuwe atrium in het hart van het gebouw. Dit is een plaats die uitnodigt om elkaar te ontmoeten. Warm en dynamisch. Naast het atrium is de hoofdentree aangepast en een nieuwe Automotive-afdeling gerealiseerd. Deze drie gebieden zijn samen het visitekaartje van het onderwijsgebouw.
Door onder anderen hergebruik van materialen en bestaande infrastructuur, slimme klimaatsystemen en waterbesparende voorzieningen is een duurzaam en hoogwaardig onderwijsgebouw gerealiseerd.
Fotografie: Nancy Carels photography